Negyven nap a metróban
2004.12.17. 16:43
Fejér Megyei Hírlap, 2004. november 18.
Negyven nap a metróban
A Kontroll az év sikerfilmje itthon és külföldön egyaránt
Székesfehérvár (bj) - Egy éve mutatták be Antal Nimród első filmjét, a Kontrollt, ami azóta már 16 díjat gyűjtött be. Aki látta a filmet, biztosan emlékszik Muki, a narkolepsziás, és Bulcsú, a jóképű, félszeg ellenőr figurájára. Nemrégiben az őket alakító Pindroch Csaba és Csányi Sándor Fehérváron dedikálta a film DVD-it.
- Minek alapján választotta ki önöket a szerepre Nimród?
Pindroch Csaba: - Nimród rám írta ezt a szerepet, és én nagyon megszerettem a figurát. Míg a Valami Amerikánál főleg a filmhez gratuláltak, addig éreztem, hogy itt az elismerés inkább nekem szól, és valahogy ezt a figurát jobban is kedveltem.
Csányi Sándor: - Az én szerepem eredetileg másra íródott, de örülök neki, hogy végül én játszhattam el. Az egyik nap felhívott a rendező, hogy lenne egy negyvennapos forgatás a metróban, két nap múlva kezdenénk. Nekem közben a színházban is voltak próbáim, de Nimród nagyon meggyőző volt, így elvállaltam a szerepet. Persze nem sokat aludtam, de megérte.
- Hogyan készültek fel a szerepre?
P. Cs.: - A kedvesem édesanyja pszichológus, tőle tájékozódtam, hogyan is viselkedik egy narkolepsziás. A filmben állandóan elvesztem az eszméletemet, de a jelenetek közül a ketchupos volt a legrosszabb. Azt vagy hatszor kellett felvenni, mert nem homlokkal, hanem oldalról kellett beledőlnöm a ketchupba.
Cs. S.: - Bu1csú figurájában főleg a magányosságot éreztem meg, ez volt a vezérmotívum is a játékom során. Az érzés mindenkinek ismerős lehet, hiszen mindenki ült már úgy egy buli közepén, hogy körülötte rengeteg az ember, ő meg csak néz ki a fejéből.
- Milyen volt Antal Nimróddal forgatni?
P. Cs.: - Nagyon jó, felpörgeti magát egy olyan szintre, hogy az másokra is átragad. Hihetetlenül érzékeny, nagyon tudja szeretni a csapatát, és jól is kezeli őket.
Cs. S.: - A metrós bulijelenetet reggel 6-ig forgattuk. Már mindenki nagyon fáradt volt, ekkor Nimród belekezdett egy aerobic showszerű dologba. Fogta a mikrofont, és mindenféle szöveggel lelkesített bennünket. Nagyon jó lett a hangulat, és ez mindenkit felpörgetett.
- Mit gondolnak, mitől lett ilyen sikeres a film?
P. Cs.: Szerintem Nimródnak nagyon jót tett, hogy sokáig volt Amerikában, így nem követi kizárólag a magyar filmes tradíciókat. Ezenkívül külföldön azt a képet várják tőlünk, amit a film nyújt. A kelet-európai ember legyen kiábrándult, pesszimista, illúzióvesztett, de ugyanakkor a humoros szál sem maradhat el.
Cs. S.: - Tényleg nagyon szerencsésen összejött minden. Ez talán annak köszönhető, hogy látszólag össze nem illő elemeket, stílusokat sikerült pompásan ötvözni. Egy kis szocio-vígjáték, szerelmesfilm, művészfilm, thriller keveredik a történetben, kellően adagolva. Ezért lehet az, hogy eltérő ízlésvilágú embereknek is tetszett, mindenki mást fedezett fel benne.
- A Kontrollt is küldik az Oscar-díjért versengő filmek közé, mit gondolnak, mennyi esélye van a bejutásra?
P. Cs.: - Én majdnem biztos vagyok benne, hogy ott lesz. Vagy ha nem is ez a film, akkor Antal Nimród egy másik alkotása. Egyszer biztosan eljut a nagy sikerig, és ott áll majd az Oscar-gálán, mert szerintem zseniális rendező.
Cs. S.: - Én még nem nagyon mertem ezen gondolkodni. Nem akarom elkiabálni, várjuk ki a végét!
|